W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania nowego mikroprojektu na pograniczu polsko-czeskim. Przedstawiciele policji obu państw podpisali porozumienie o współpracy w ramach mikroprojektu przeznaczonego do realizacji ze środków programu "Interreg V-A Republika Czeska - Polska". Celem porozumienia jest realizacja mikroprojektu pn. "Zwiększenie bezpieczeństwa na pograniczu polsko-czeskim".
Spotkanie było poświęcone przygotowaniu wspólnego wniosku o dofinansowanie mikroprojektu, omówieniu konkretnych działań przewidzianych do realizacji w ramach projektu, podziału zadań pomiędzy partnerów i ustalenie budżetu projektu.
Projekt zakłada wymianę doświadczeń m.in. w zakresie poszukiwania osób zagubionych na terenach leśnych i górskich, realizację wspólnych szkoleń, w tym specjalistycznego szkolenia językowego, ćwiczeń zgrywających, wydanie dwujęzycznej broszury informującej o sposobie zachowania się w przypadku zagubienia przez mieszkańca lub turystę z pogranicza.
W realizację projektu po stronie polskiej będą zaangażowane następujące jednostki z Wrocławia, Zgorzelca, Lubania, Złotoryi, Bolesławca i Lwówka Śląskiego, a po stronie czeskiej Komenda Wojewódzka Policji w Libercu. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli JUDr. Daniel Hořejší - kierownik wydziału ds. projektów KWP w Libercu, Ing. Lucie Ducháčková - OSČ KŘP LK - specjalista ds. projektów KWP w Libercu, nprap. Martin Bartoš oraz nadkom. Eliza Ściborska - Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych KWP we Wrocławiu i Violetta Bąkowska.
Jest to kolejna wspólna inicjatywa na pograniczu polsko-czeskim. W marcu 2018 roku zakończono realizację wspólnego mikroprojektu "Razem dla bezpieczeństw", a obecnie realizowany jest projekt flagowy "Drugstop".
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze