Ponad 16 mln zł kosztowała budowa miejskiego żłobka przy ul. Sygnałowej 23. Obiekt jest już gotowy, by od września przyjąć 220 dzieci. Będzie w nim działać także miejska biblioteka.
Nowy żłobek przy Sygnałowej znalazł się 27 maja w systemie rekrutacyjnym. Został on objęty projektem „Mamo, tato, wróć do pracy”, skierowanym do rodziców, powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub bezrobodnym i poszukujących pracy.
Prace przy jego budowie trwały od początku lutego 2019 r. i właśnie dobiegły końca. Ich projektantem i wykonawcą było Przedsiębiorstwo Rem-Bud K. Kowal–Gąska. Obiekt zapewni opiekę 220 dzieciom i będzie miał siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W budynku powstały kuchnia, jadalnie oraz filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która będzie czynna już od poniedziałku, a na zewnątrz - plac zabaw, zatoki postojowe dla kierowców i stojaki rowerowe.
CZYTAJ TEŻ: NA ZŁOTNIKACH POWSTAJE NOWOCZESNY ŻŁOBEK
Remont ulicy Sygnałowej, przeprowadzony za 3,8 mln zł z myślą m. in. o nowym żłobku, zakończył się już w lutym. W jego ramach powstały nowa jezdnia, oświetlenie oraz chodniki. Inwestycja objęła także nasadzenie 70 drzew. Wykonawcą półrocznych prac było konsorcjum firm Pro Tra Building oraz GM Roads Polska.
W planie jest jeszcze budowa wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 29 na 44 m, z nawierzchnią z EPDM.
SPRAWDŹ: EPIDEMICZNE REKOMDENDACJE WŁADZ NA PLACÓWEK EDUKACYJNYCH
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze