Reklama

Nowy żłobek na obrzeżach miasta już gotowy. Przyjmie dzieci od września [ZDJĘCIA]

28/08/2020 11:51

Ponad 16 mln zł kosztowała budowa miejskiego żłobka przy ul. Sygnałowej 23. Obiekt jest już gotowy, by od września przyjąć 220 dzieci. Będzie w nim działać także miejska biblioteka. 

Nowy żłobek przy Sygnałowej znalazł się 27 maja w systemie rekrutacyjnym. Został on objęty projektem „Mamo, tato, wróć do pracy”, skierowanym do rodziców, powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub bezrobodnym i poszukujących pracy.


Prace przy jego budowie trwały od początku lutego 2019 r. i właśnie dobiegły końca. Ich projektantem i wykonawcą było Przedsiębiorstwo Rem-Bud K. Kowal–Gąska. Obiekt zapewni opiekę 220 dzieciom i będzie miał siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W budynku powstały kuchnia, jadalnie oraz filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która będzie czynna już od poniedziałku, a na zewnątrz - plac zabaw, zatoki postojowe dla kierowców i stojaki rowerowe. 

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NA ZŁOTNIKACH POWSTAJE NOWOCZESNY ŻŁOBEK 


Remont ulicy Sygnałowej, przeprowadzony za 3,8 mln zł z myślą m. in. o nowym żłobku, zakończył się już w lutym. W jego ramach powstały nowa jezdnia, oświetlenie oraz chodniki. Inwestycja objęła także nasadzenie 70 drzew. Wykonawcą półrocznych prac było konsorcjum firm Pro Tra Building oraz GM Roads Polska.


W planie jest jeszcze budowa wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 29 na 44 m, z nawierzchnią z EPDM.


SPRAWDŹ: EPIDEMICZNE REKOMDENDACJE WŁADZ NA PLACÓWEK EDUKACYJNYCH

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości