Reklama

Okradali ludzi na ulicach Wrocławia. Jeden z nich wpadł podczas kradzieży sklepowej

11/12/2017 15:13

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzany o dokonanie szeregu rozbojów na terenie miasta. Bandyci napadali swoje ofiary i siłą zmuszali do oddania wartościowych rzeczy. Kradli głównie pieniądze i telefony komórkowe. Jeden z zatrzymanych ma na koncie także kradzieże sklepowe.

Jeden z podejrzanych wpadł podczas kradzieży perfum w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Sklepowy monitoring zarejestrował, jak mężczyzna wynosi ze sklepu towar o wartości ponad 900 złotych.


Podczas zatrzymania złodzieja okazało się, że ma on przy sobie dowód osobisty pochodzący z dokonanego kilka dni wcześniej rozboju. – Dwaj sprawcy napadli wtedy na poszkodowanego i ukradli mu telefon komórkowy, dokumenty oraz kartę płatniczą. Jeden z podejrzanych próbował później skradzioną kartą zapłacić za swoje zakupy w sklepie – tłumaczy asp. szt. Łukasz Dutkowiak z biura prasowego KWP we Wrocławiu.

Reklama

Mężczyźni podejrzani są też o napad rabunkowy, do którego doszło w okolicach wrocławskiego Rynku. – Mężczyźni użyli przemocy w stosunku do poszkodowanego i zabrali mu pieniądze w kwocie 300 złotych oraz telefon – relacjonuje policjant.


Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a grozić i może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości