Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzany o dokonanie szeregu rozbojów na terenie miasta. Bandyci napadali swoje ofiary i siłą zmuszali do oddania wartościowych rzeczy. Kradli głównie pieniądze i telefony komórkowe. Jeden z zatrzymanych ma na koncie także kradzieże sklepowe.
Jeden z podejrzanych wpadł podczas kradzieży perfum w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Sklepowy monitoring zarejestrował, jak mężczyzna wynosi ze sklepu towar o wartości ponad 900 złotych.
Podczas zatrzymania złodzieja okazało się, że ma on przy sobie dowód osobisty pochodzący z dokonanego kilka dni wcześniej rozboju. – Dwaj sprawcy napadli wtedy na poszkodowanego i ukradli mu telefon komórkowy, dokumenty oraz kartę płatniczą. Jeden z podejrzanych próbował później skradzioną kartą zapłacić za swoje zakupy w sklepie – tłumaczy asp. szt. Łukasz Dutkowiak z biura prasowego KWP we Wrocławiu.
Mężczyźni podejrzani są też o napad rabunkowy, do którego doszło w okolicach wrocławskiego Rynku. – Mężczyźni użyli przemocy w stosunku do poszkodowanego i zabrali mu pieniądze w kwocie 300 złotych oraz telefon – relacjonuje policjant.
Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a grozić i może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze