Reklama

Oszuści namówili bezdomnego, by "na wnuczka" zdobył 100 tys. zł. Jest w areszcie

11/12/2017 13:13

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który, za pomocą metody "na wnuczka", prawie oszukał 71-latkę na 100 tys. zł. Na razie jest w areszcie, który potrwa dwa miesiące.

Policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę w chwili, gdy miał dostać pieniądze od staruszki. Okazał się osobą bezdomną, zwerbowaną przez szajkę oszustów, by odebrał 100 tys. zł. Działo się to na terenie dzielnicy Fabryczna.


Zatrzymany posiedzi dwa miesiące w areszcie, po czym usłyszy wyrok. Za wyłudzenie grozi do 8 lat więzienia.


- Mimo wielu zatrzymań nadal niestety pojawiają się kolejni oszuści, który w rozmowach  telefonicznych podają się za bliskiego członka rodziny np. wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca lub za członka rodziny znajomych, sąsiadów, czy też przyjaciół. Przedstawiają zmyśloną historię i proszą o pieniądze np. na opłatę kosztów leczenia szpitalnego lub na okazyjny zakup samochodu czy mieszkania. Zwykle proszą, aby o tej rozmowie nikogo nie powiadamiać, gdyż wstydzą się, że muszą pożyczyć pieniądze. Zawsze po ich odbiór wysyłają wspólnika, który w umówionym miejscu i czasie odbiera gotówkę. Gdy starsza osoba godzi się na udzielenie pożyczki tłumaczą, że nie mogą osobiście odebrać pieniędzy i zrobi to za nich ktoś zaufany. Cierpliwie czekają, jeśli gotówka ma być pobrana z banku. Okradziona osoba orientuje się, że padła ofiarą oszustów dopiero wówczas, gdy nawiązuje kontakt np. z prawdziwym krewnym - mówi Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości