Reklama

Pełna kontrola. Koszykarki Ślęzy doprowadzają do wyrównania! [RELACJA, GALERIA]

19/03/2017 21:02

Ślęza Wrocław pokonała Basket 90 Gdynia 61:52 w drugim meczu ćwierćfinałowym Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki zagrały w końcu tak, jak na lidera przystało i odniosły zasłużone zwycięstwo, doprowadzając do remisu w całej rywalizacji.

Niedzielny mecz był mocno defensywny. Zdobywanie punktów obu drużynom przychodziło z dużym trudem, o czym może świadczyć chociażby skuteczność rzutów z gry - Ślęza miała 36,5 procent (23 celne na 63 oddane), a Basket 35,2 (19 na 54). Bardzo słabo, zwłaszcza po stronie gdynianek, wyglądał odsetek rzutów za trzy. Przyjezdne trafiły tylko trzy razy na 21 prób, przy 4 celnych rzutach na 13 oddanych koszykarek Ślęzy.


W tych defensywnych warunkach od samego początku lepiej radziły sobie wrocławianki. W pierwszej kwarcie 1KS zbudował przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Na prowadzenie Ślęzę wyprowadziła Agnieszka Skobel, która otworzyła wynik niedzielnego pojedynku celną "trójką" po podaniu niezawodnej Sharnee Zoll-Norman. Chwilę potem akcją 2+1 popisała się Agnieszka Kaczmarczyk, a ważne punkty dołożyła również Kourtney Treffers.

Ślęza nawet na moment nie oddała inicjatywny rywalkom. Niedoskonałości w grze ofensywnej nadrabiały w defensywie. W pierwszej kwarcie wrocławianki pozwoliły rzucić Basketowi 90 tylko dziesięć punktów. W kolejnych gdynianki były w stanie zdobywać nieco więcej, ale to i tak nie wystarczyło do zwycięstwa.

Reklama

Już w drugiej kwarcie przewaga gospodyń sięgała dwunastu "oczek", ale Basket 90 cały czas pozostawał w grze, w czym największa zasługa Moniki Grigalauskyte oraz Carolyn Swords. Nieco słabiej niż w pierwszym meczu zagrała Jelena Skerović, liderka drużyny z Gdyni, która rzuciła 9 punktów na przeciętnej skuteczności (25 procent - 3/12 z gry).

Gdynianki próbowały wykorzystywać nieporozumienia w obronie Ślęzy, które uwypuklały się zwłaszcza przy obronie strefowej. Jednak nawet kilka łatwo zdobytych punktów spod kosza nie zmieniło obrazu gry, bo wrocławianki natychmiast kontrowały. W końcowytch minutach podopieczne Arkadiusza Rusina wywierały ogromną presję na rywalkach poprzez obronę na całym boisku, dzięki czemu kilka razy udało im się przechwycić piłkę i zdobyć łatwe punkty.


Tradycyjnie nie zawiodła liderka Ślęzy, Sharnee Zoll-Norman. Amerykanka zdobyła 12 punktów i miała 10 asyst. Kroku dotrzymywała jej Agnieszka Kaczmarczyk, autorka 14 oczek. Wrocławiankom udało się mocno ograniczyć liczbę strat, miały ich tylko dziewięć. I choć przegrały rywalizację o zbiórki, to i tak mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Reklama

Ćwierćfinałowa rywalizacja przenosi się teraz do Gdyni. Dwa kolejne spotkania odbędą się w sobotę (25 marca) i niedzielę (26 marca). Do półfinału awansuje zespół, który jako pierwszy wygra trzy razy. Przeciwnikiem Ślęzy albo Basketu 90 w dalszej fazie play-off będzie zwycięzca pary InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice. Po dwóch meczach rywalizacji gorzowsko-polkowickiej AZS prowadzi 2:0.



Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia  61:52 (16:10, 17:12, 15:14, 13:16)
Ślęza: Kaczmarczyk 14, Zoll-Norman 12, Rymarenko 7, Sklepowicz 6 (2), Majewska 6, Treffers 6, Skobel 5 (1), Greene 5, Kastanek 0.
Basket 90: Grigalauskyte 15 (2), Swords 14, Skerovic 9 (1), Miłoszewska 4, Kotnis 4, Rembiszewska 3, Podgórna 2, Puss 1.

Stan rywalizacji: 1:1.
Kolejne mecze 25 oraz 26 marca w Gdyni


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości