Reklama

Piknik na stulecie niepodległości z okazji Święta Flagi

01/05/2019 09:34

2 maja w całej Polsce obchodzimy Święto Flagi. Wrocławskie obchody z tej okazji szykuje wojewoda dolnośląski. Tym razem przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim odbędzie się piknik „100 lat w służbie Niepodległej”, w ramach którego będą miały miejsce m.in. pokazy sprzętu wojskowego i występy wojskowej orkiestry.

Wydarzenie towarzyszące majowym obchodom rozpocznie się o godz. 12 na parkingu przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim oraz na bulwarze im. Marii i Lecha Kaczyńskich i potrwa do godz. 17.


Na pikniku będą wystawy sprzętu i wyposażenia wojskowego, policyjnego oraz strażackiego. Swoje zasoby zaprezentuje też służba więzienna, Państwowa Straż Rybacka i Inspektorat Transportu Drogowego. Podczas pikniku będzie można porozmawiać m.in. z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, Izby Administracji Skarbowej czy Inspektoratu Weterynarii. Na imprezie nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Reklama

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami Lasów Państwowych na temat edukacji przyrodniczo-leśnej i odebrać sadzonki drzewek.


Piknik odbywający się w kolejnym roku obchodów 100-lecia Niepodległości organizują wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wraz z dowódcą garnizonu Wrocław, płk. Dariuszem Krzywdzińskim.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości