Reklama

Piłkarze Ślęzy grają o punkty z beniaminkiem III ligi [ZAPOWIEDŹ]

31/08/2019 09:48

Absolutny beniaminek na drodze Ślęzy Wrocław. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego w 5. kolejce rozgrywek III ligi zagrają na wyjeździe z LZS-em Starowice Dolne. Początek w sobotę (31 sierpnia) o godzinie 17.

W czerwcu bieżącego roku zakończyły się rozgrywki IV ligi opolskiej w sezonie 2018/2019, a ich mistrzem została głubczycka Polonia. Mimo to, zarząd tego klubu postanowił, że nie skorzysta z prawa do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Zgodnie z regulaminem, miejsce w III lidze mógł zająć wicemistrz niższego poziomu, a był nim właśnie LZS Starowice. Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw, włodarze klubu z maleńkiej miejscowości leżącej w gminie Grodków, postanowili podjąć wyzwanie, a LZS po uzyskaniu licencji dołączył do grona trzecioligowców.


Ostatnie sezony nie były udane dla beniaminków z Opolszczyzny. Trzecioligowa przygoda zarówno dla Polonii Głubczyce (sezon 2017/18) jak i dla Agroplonu Głuszyna (2018/19) zakończyła się już po roku. Aby nie pójść w ślady swoich poprzedników, w Starowicach Dolnych postanowiono sięgnąć po armię zaciężną, składającą się z piłkarzy doświadczonych i ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych, takich jak Marcin Nowacki (157 meczów w ekstraklasie w barwach m.in. Odry Wodzisław, Groclinu Dyskobolii i Ruchu Chorzów), Leszek Nowosielski (5 meczów w ekstraklasie jako zawodnik GKS-u Bełchatów) czy Damian Szydziak (2 mecze w ekstraklasie w Śląsku Wrocław), który aż trzykrotnie w swojej karierze trafiał do Ślęzy. Przed sezonem do Starowic trafili też inni, ograni na wyższych poziomach rozgrywkowych, młodsi zawodnicy - Kacper Majchrowski, Konrad Kumor (2 mecze w ekstraklasie), Bartłomiej Rakowski. W sumie w kadrze LZS-u pozostało niewielu piłkarzy z poprzedniego sezonu, a jej większość stanowią ci, którzy w lecie do Starowic przybyli.

Reklama

- O co będziemy grać? O jak najlepszy wynik, o to, by się w tej lidze utrzymać i zagrać w niej w kolejnym sezonie - mówił przed sezonem dla oficjalnej strony Ślęzy trener LZS-u Jakub Reil. Póki co beniaminkowi nie wiedzie się najlepiej, bo w czterech rozegranych meczach - w tym trzech na własnym boisku - zdobył tylko dwa punkty i nie strzelił choćby jednego gola.


Ślęza jedzie do Starowic w roli faworyta, ale dopisywanie sobie kompletu punktów już przed meczem nie wchodzi w rachubę. Ta potyczka wbrew pozorom może być bardzo ciężka i prawdopodobnie, aby w niej zwyciężyć, trzeba będzie mocno się napracować.

Reklama

Relacja tekstowa na żywo z tego spotkania będzie dostępna na oficjalnej stronie Ślęzy. Początek relacji o godzinie 16:45 (kwadrans przed pierwszym gwizdkiem).


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości