Reklama

Plaga kradzieży katalizatorów we Wrocławiu. Kolejny złodziej złapany [ZDJĘCIA]

14/05/2021 12:38

36-letni mężczyzna to kolejna osoba zatrzymana w związku z kradzieżami części samochodowych na terenie Wrocławia. Jego łupem padały, popularne ostatnio, katalizatory oraz akumulatory z samochodów ciężarowych.

Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z komisariatu Wrocław-Fabryczna. Mundurowi już od pewnego czasu prowadzili działania mające na celu zatrzymanie sprawcy lub sprawców kradzieży akumulatorów i katalizatorów.


– Policjanci dzięki wytężonej pracy operacyjnej wytypowali mężczyznę mogącego odpowiadać za liczne tego typu przestępstwa – mówi st. sierż. Paweł Noga z wrocławskiej policji. – Funkcjonariusze trafili do miejsca zamieszkania 36-latka, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 2 katalizatory znajdujące się na tarasie domu, a także dwa tego typu elementy układy wydechowego w pojeździe należącym do mężczyzny. W bagażniku wspomnianego pojazdu znajdowały się narzędzia służące do popełnienia przestępstw takie jak szlifierka kątowa, łom i dwa podnośniki – wylicza policjant.

Reklama

Ostatecznie mężczyzna przyznał się do ponad 30 kradzieży części samochodowych. W trakcie przesłuchania szczegółowo opisał sposób swojego działania, a także wskazał miejsca w których sprzedawał skradzione przedmioty.


– 36-latek wyznał, że zawsze działał w pojedynkę, a wspominanych czynów karalnych dopuszczał się pod osłoną nocy. Straty spowodowane jego przestępczą działalnością wyniosły kilkanaście tysięcy złotych – dodaje st. sierż. Paweł Noga.


Mężczyzna decyzją sądu został umieszczony w areszcie tymczasowym. Tam poczeka na rozprawę przed sądem. Za kradzież grozi mu 5 lat więzienia. Jeśli śledczym uda się ustalić, że mężczyzna z przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu, jego kara może wzrosnąć o połowę górnej granicy za przestępstwo kradzieży.

Reklama

Przypomnijmy, że to niepierwsza ujawniona w ostatnim czasie kradzież części samochodowych we Wrocławiu. Dwa tygodnie temu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, których łupem padło w sumie 10 katalizatorów. Kilka dni później policjanci zatrzymali 31-latka, który został przyłapany na gorącym uczynku. W marcu w związku z podobną sprawą został zatrzymany 30-latek.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości