Policjant z komisariatu na Starym Mieście w czasie wolnym od służby po raz kolejny pomógł poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym. Tym razem był świadkiem wypadku motocyklisty, który przewrócił się po stracie panowania nad pojazdem. Gdyby nie jego natychmiastowa reakcja, skutki mogłyby być znacznie gorsze.
Funkcjonariusz w przeszłości pomagał już w podobnych zdarzeniach – Wiedza i doświadczenie naszego kolegi oraz przeszkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przydały się również w tym przypadku. Policjant przebadał poszkodowanego przeprowadzając badanie urazowe oraz zawiadomił odpowiednie służby. Funkcjonariusz stwierdził w badaniu widoczny uraz nogi lewej w okolicy kostki – mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.
Na miejscu pojawił się również lekarz, który podobnie jak funkcjonariusz, w czasie wolnym od pracy spacerował w okolicy. Obaj pozostali przy poszkodowanym do czasu przyjazdu ratowników medycznych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze