Reklama

Podczas kontroli schował narkotyki w ustach. Później zaatakował policjantów

17/04/2021 12:03

Podczas rutynowego patrolu policjanci zauważyli na drodze samochód bez tylnej szyby i sprawnego oświetlenia. Na ich widok kierowca spanikował. 

Podczas patrolu na terenie gminy Długołęka policjanci zauważyli pojazd, który nie powinien poruszać się po drogach publicznych. Osobowy volkswagen nie miał tylnej szyby ani sprawnego oświetlenia.


Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, to jednak wywołało nietypową sekwencję zdarzeń. Siedzący za kierownicą golfa mężczyzna na widok policjantów włożył do ust foliowe opakowanie z białym proszkiem. Wezwany do opuszczenia pojazdu, nie zastosował się do polecenia, zaczął stawiać czynny opór i kopać interweniujących funkcjonariuszy. Mundurowi zmuszeni byli więc użyć tzw. środków przymusu bezpośredniego.

Reklama

– W trakcie czynności zatrzymania kierujący volkswagenem wypluł trzymane w ustach zawiniątko, które zostało zabezpieczone przez policjantów. Ci również, kiedy opanowali agresywne zapędy mężczyzny, przystąpili do czynności legitymowania – mówi sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – Kierowcą pojazdu okazał się 36-letni oleśniczanin. Przyznał się funkcjonariuszom, że w opakowaniu, które próbował przed nimi ukryć, znajduje się amfetamina.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiej jednostki policji. W placówce została pobrana od niego krew do badań na zawartość substancji odurzających. Mundurowi zatrzymali także prawo jazdy należące do mieszkańca Oleśnicy oraz dowód rejestracyjny jego pojazdu.

Reklama

Policjanci sprawdzili także substancję znajdującą się w woreczku, który próbował przed nimi ukryć agresywny kierujący. Badanie wykazało, że faktycznie była to amfetamina. Jej ilość, wynosząca kilka porcji handlowych, dodatkowo przemawia na niekorzyść zatrzymanego.


– Teraz 36-latek będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swoich czynów, bo posiadał narkotyki i prawdopodobnie kierował pojazdem pod ich wpływem, to dodatkowo zaatakował funkcjonariuszy. Zajmie się tym sąd – dodaje sierż. sztab. Marcjan

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości