Reklama

Policja na buspasie, którego prawie nie widać. Posypały się mandaty

04/03/2022 13:42

Sto złotych mandatu i jeden punkt karny czekały dziś na kierowców, którzy samochodami osobowymi próbowali omijać korek na Podwalu, korzystając z buspasa. Na wysokości Renomy czekał na nich policyjny radiowóz.

- Wystarczyło kilkanaście minut, aby zatrzymać do kontroli kilku kierowców, którzy poruszając się tą ruchliwą drogą, popełniali wykroczenie. Tłumaczenie były różne i różne były też decyzje policjantów. Funkcjonariusze podchodzili indywidualnie do każdej osoby i stosowali zarówno pouczenia, jak i mandaty karne - przekazuje sierż. szt. Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Co ciekawe, policjanci wybrali na miejsce kontroli bardzo kontrowersyjny buspas - na dużej części Podwala między Kołłątaja a Świdnicką prawie go bowiem nie widać. Już wiele miesięcy temu na kostce brukowej za skrzyżowaniem z Kołłątaja poziome znaki wyznaczające miejsce dla komunkacji miejskiej i taksówek starły się, a miejskie służby do dziś ich nie odświeżyły. Buspas staje się widoczny dopiero na drugim, asfaltowym odcinku ulicy, bliżej ulicy Czystej. I to tam na kierowców zaczaili się dziś policjanci.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości