400 tys. zł na budowę szpitala tymczasowego przy Rakietowej, 200 tys. dla szpitala na Brochowie i 100 tys. zł dotacji dla pogotowia ratunkowego – to pieniądze, jakie powiat wrocławski przekazał dolnośląskiej służbie zdrowia w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Władze powiatu, który nie ma szpitala na swoim terenie, chcą w ten sposób wspomóc mieszkańców leczących się na terenie Wrocławia.
Łącznie z budżetu powiatu wrocławskiego (gminy przylegające do miasta od południowej i zachodniej strony), dwa wrocławskie szpitale oraz stacja pogotowia ratunkowego otrzymają 700 tys. złotych na walkę z koronawirusem.
– Każda pomoc, która płynie z gmin i powiatów Dolnego Śląska, jest dla nas istotna. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa i uważam, że samorządy zdają ten niezwykle trudny egzamin – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Pieniądze przekazane przez starostwo zostaną przeznaczone na budowę szpitala tymczasowego, którym zarządzał będzie Uniwersytecki Szpital Kliniczny z Wrocławia, ale też na działalność nowo powstałego oddziału dla ciężarnych zakażonych COVID-19 w szpitalu na Brochowie oraz wrocławskie pogotowie zajmujące się transportem osób zakażonych.
Starosta powiatu wrocławskiego Roman Potocki przypomina, że przekazane w listopadzie pieniądze, to już druga transza powiatowych pieniędzy przekazanych na walkę z koronawirusem. Łącznie w trakcie pandemii powiat przekazał wrocławskim szpitalom już blisko 1,5 mln zł. – Nie zakończyliśmy jeszcze tej pomocy. Myślę, że w miarę posiadanych środków, będziemy kolejną kwotę przeznaczać dla szpitali wrocławskich. To jest ukłon w stosunku do naszych mieszkańców, bo jako powiat wrocławski nie posiadamy szpitala na terenie powiatu. Dlatego chcemy w ten sposób wspomóc wszystkich mieszkańców powiatu, którzy trafią do szpitali wrocławskich – tłumaczył starosta
– W dobie pandemii szczególnego znaczenia nabierają takie słowa jak: współpraca, pomoc, solidaryzm. To niezwykle ważne, by pomagać sobie wzajemnie. Dzisiaj podmiotom marszałkowskim walczącym na pierwszej linii frontu z COVID-19 pomaga samorząd powiatu wrocławskiego – komentuje odpowiedzialny za sprawy ochrony zdrowia w redionie wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze