Rebekka Herberger Rødner - wrocławska rebecyn (żona rabina), dyrektor norweskiej organizacji pozarządowej "Help Jews Home", która zajmuje się pomocą imigrantom w Izraelu, udzieli wrocławianom wykładu.
Rebekka pochodzi z Oslo w Norwegii, w Polsce mieszka od dwóch i pół roku razem z mężem rabinem Tysonem Herbergerem. Wcześniej, przez dwa lata, mieszkała w Warszawie skąd, ubiegłej jesieni, tuż przed świętem Rosz ha-Szana (żydowski Nowy Rok), przeniosła się wraz z mężem do Wrocławia.
Otrzymała tytuł magistra studiów żydowskich na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie studiowała m.in. jidysz, szczególnie koncentrując się na związku między tradycją a nowoczesnością. Rebekka ukończyła również historię religii na Uniwersytecie w Oslo oraz politologię na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Przez ostatnie 17 lat publikowała oraz wykładała dla różnorodnych odbiorców na tematy żydowskie i izraelskie.
Wykład będzie tłumaczony z języka angielskiego na język polski. Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.
10 marca (poniedziałek) 2014 r., godz. 19:00 Synagoga pod Białym Bocianem, II piętro ul. Włodkowica 5a, Wrocław
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze