Reklama

Przystanek kolejowy Wrocław Muchobór przejdzie modernizację. Remont obejmie też tory

31/07/2018 14:18

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał spółce PKP prawie 20 mln zł na budowę nowych stacji i przystanków oraz przebudowę istniejącej infrastruktury we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

W ramach prac zmodernizowany zostanie osobowy przystanek kolejowy Wrocław Muchobór. Znajduje się on w ciągu linii kolejowej nr 273, jednej z najistotniejszych tras w województwie, zapewniających połączenie północno-zachodnich rejonów Dolnego Śląska z Wrocławiem.
 
Planowane na przystanku Muchobór remonty dotyczą nie tylko torów i rozjazdu, sieci trakcyjnej, elektroenergetyki, sterowania ruchem kolejowym, ale przede wszystkim nowego przejścia pod torami, obiektów obsługi podróżnych i małej architektury.
 
− Wrocław Muchobór to jeden z najważniejszych przystanków kolei aglomeracyjnej, obsługujący ponad 100 pociągów osobowych w ciągu doby. Dziś jest jeszcze w fatalnym stanie. W połowie przyszłego roku, po remoncie, będzie spełniał wszystkie standardy normalnego transportu kolejowego. Znaleźliśmy dodatkowe 7 mln zł w Regionalnym Programie Operacyjnym, żeby można było zrealizować tę inwestycję, po tym jak stanęła pod znakiem zapytania – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.
 
Przystanek Wrocław Muchobór położony jest na trasie z Wrocławia Głównego do Szczecina. W ramach projektu modernizację przejdą również fragmenty linii kolejowych nr 757 (Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór) oraz nr 758 (Wrocław Stadion – Wrocław Muchobór). Całkowita wartość projektu to ponad 10,5 mln zł, z czego prawie 7,2 mln pochodzi ze środków unijnych. Prace zakończą się jesienią 2019 r.
 
Jest też dobra wiadomość dla osób podróżujących między Wrocławiem i Jelenią Górą. Pomiędzy stacjami Jelenia Góra i Jelenia Góra Sobieszów częściowo przebudowane zostaną tory. Powstaną tam też nowe perony wraz z wyposażeniem. Remont obejmie także urządzenia do sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjne oraz oznakowanie w obrębie stacji. Istniejące przystanki przejdą gruntowny lifting. Prace za ponad 18 mln zł, z czego 12 mln zł to dotacja unijna, potrwają do końca przyszłego roku.
 
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości