Reklama

PWr stworzyła mobilną stację do dezynfekcji [ZDJĘCIA PROTOTYPU]

29/08/2020 16:19

Prototyp mobilnej stacji do dezynfekcji zbudowali naukowcy i studenci z Politechniki Wrocławskiej we współpracy z firmą Polcamp. Zaprezentowali go w sobotę na terenie Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – Kłokoczyce.

– W projekcie zastosowaliśmy zamgławianie wodą ozonowaną. Zarówno metoda, jak i stosowany środek, są całkowicie bezpieczne i mogą być aplikowane bezpośrednio na ubranego człowieka, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń ciała ludzkiego – wyjaśnia dr inż. Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego PWr, pełnomocnik dziekana ds. współpracy z gospodarką.


Urządzenie zostało zbudowane na bazie przyczepy, dlatego jest w pełni mobilne i łatwe w transporcie. Może być wykorzystywane nie tylko do dezynfekcji osób wchodzących na imprezy masowe, uczestników wydarzeń kulturalnych czy sportowych, ale także odwiedzających szpitale, szkoły czy zakłady pracy.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: JUŻ PONAD 4 TYS. ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W REGIONIE


Pierwsza prezentacja stacji miała miejsce przed meczem piłkarskim Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów, a skorzystać mogli z niej wchodzący na stadion kibice. – Cała procedura dezynfekcji jest szybka i może być prowadzona w sposób ciągły. Przez stację można przejść normalnym krokiem z chwilowym zatrzymaniem się w mgiełce – dodaje dr inż. Lewandowski.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości