Reklama

Spłonęła zabytkowa altana w Parku Południowym

09/08/2018 13:04

Na wzgórzu Georga Bendera w Parku Południowym spłonęła zabytkowa altana zbudowana na przełomie XIX i XX wieku według projektu miejskiego radcy budowlanego Richarda Plüddemanna. Do jej pożaru doszło w nocy z wtorku na środę. Sprawę wyjaśnia policja.

– Jako Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia już w 2009 roku wystąpiliśmy o rewitalizację wzgórza, a kilka lat później o nazwanie go imieniem nadburmistrza Georga Bendera – można przeczytać na Facebooku TUMW. – Nadanie nazwy udało się (po sporych perypetiach) dopiero niedawno, ale rewitalizacji zabytku już niestety nie doczekamy – dodano.


Przedstawiciele Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia liczą na to, że uda się dokonać rekonstrukcji tego miejsca i apelują do prezydenta miasta, by podjął decyzję w tej sprawie. Zwłaszcza, że zachowały się plany budowlane altany i spora ilość przedstawiających ją zdjęć.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości