Niewłaściwe postępowanie z elektrośmieciami może zagrozić zdrowiu ludzi i zwierząt, a nawet spowodować nieodwracalne zmiany dla środowiska naturalnego. Działająca na terenie Wrocławia firma ElektroEko przygotowała autorski program w ramach, którego wrocławianie mogą bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Organizatorzy programu „Moje miasto bez elektrośmieci” postanowili na własną rękę wspomóc samorząd we wdrażaniu przepisów dotyczących odpowiedniego obchodzenia się ze zużytym sprzętem. Elektrośmieci są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Znajdują się w nich toksyczne substancje, które po przedostaniu się do gleby lub wody mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi. Dlatego nawet najmniejsze urządzenia, taki jak szczoteczka elektryczna, golarka czy telefon komórkowy nie powinny trafić na zwykłe wysypisko, razem z innymi odpadami.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze