Reklama

Sytuacja na wrocławskich porodówkach. Są dobre wieści!

23/10/2020 12:01

– Chcemy uspokoić wszystkie przyszłe mamy, że na oddziałach położniczych w szpitalach marszałkowskich są wolne miejsce – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Po kilkudniowym wstrzymaniu przyjęć Wojewódzki Szpital przy ulicy Kamieńskiego przywrócił funkcjonowanie oddziału położniczego. W czasie, gdy oddział położniczy tej placówki był zamknięty, cały czas funkcjonował oddział ginekologiczny szpitala wojewódzkiego na wrocławskim Brochowie, pełniąc przez ten czas rolę głównej „porodówki” dla Wrocławia.

– Personel medyczny szpitali wojewódzkich, ale również Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, z wielkim zaangażowaniem działa dla zapewnienia pacjentkom ciężarnym pełnej opieki medycznej – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. I dodaje, że we wrocławskich szpitalach położniczych wciąż są miejsca, w których mali Dolnoślązacy mogą przychodzić na świat.

W Szpitalu Specjalistyczny, im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, między 16 a 22 października, odbyło się 46 porodów. Aktualnie wolnych jest tam 25 łóżek.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego, w dniach 16-22 października odbyło się zaś 16 porodów, a wolne są 32 łóżka. Wstrzymanie przyjęć nastąpiło tam 14 października, a dwa dni później zamknięto oddział. Ponownie otwarty został 22 października, przy wsparciu personelu medycznego z USK.


mh/materiały prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości