Substancja ropopochodna nieznanego pochodzenia pojawiła się dzisiaj na Odrze we Wrocławiu, na wysokości Śluzy Różanka. Strażacy, a także ratownicy wodni plamę usuwali kilka godzin. - Nie wiadomo na razie, skąd się wzięła - mówią nam strażacy.
Substancja ropopochodna na powierzchni wody pojawiła się w sobotę po rano 10 rano. Służby usuwali zanieczyszczenie przez kilka godzin. Co to mogło być? Czy doszło do usterki, a może do wycieku? - Nie posiadamy takiej informacji, nie wiadomo z jakiego powodu pojawiła się ta substancja - mówi portalowi TuWroclaw.com Damian Górka, rzecznik wrocławskiej straży pożarnej. Strażakom udało się całkowicie usunąć plamę. - Użyliśmy w tym celu specjalistycznego rękawa, którym przyciągnięto substancję do brzegu, a następnie zneutralizowano sorbentem - wyjaśnia strażak.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze