Reklama

Trwa budowa ogromnych zbiorników retencyjnych we Wrocławiu [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

13/05/2021 12:49

77,8 mln zł kosztuje budowa czterech zbiorników retencyjnych MPWiK przy Porcie Południowym, przy ul. Długiej 67. Ma się zakończyć wraz z końcem 2021 roku. Są postępy w realizacji inwestycji.

Na jednym ze zbiorników zakończono montaż szkieletu kopuły. To aluminiowa, lekka, samonośna konstrukcja. Przestrzenie w szkielecie będą wypełnione lekkimi panelami aluminiowymi w kształcie trójkątów, co umożliwi stworzenie szczelnej i hermetycznej kopuły. Zbiorniki przeszły już pozytywną próbę szczelności przy wykorzystaniu wody z Odry. 


Budowa czterech zbiorników retencyjnych, z których każdy będzie miał pojemność 15 tys. m szesc i 15 m wysokości, pozwoli odciążyć pracę Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków "Janówek" w trakcie nawalnych opadów deszczu. Zadanie jest współfinansowane ze środków z Unii Europejskiej i realizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Będzie to jeden z największych tego typu systemów w Europie. 

Reklama

W Porcie Południowym, oprócz zbiorników, powstanie także przepompownia ścieków oraz sieć rurociągów i komór technicznych. Prace trwają od marca 2020 roku i, jak podkreślają władze Wrocławia, mają ogromne znaczenie z uwagi na kryzys klimatyczny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości