Reklama

Trzech mieszkańców Wrocławia zatrzymanych. Na "lewo" podpinali się do liczników

14/02/2023 12:02

Policjanci ustalili, że w kilku mieszkaniach na terenie Wrocławia dochodzi do kradzieży prądu. Nielegalne instalacje zamontowano m.in. w budynkach na Starym Mieście. 

- We wszystkich trzech przypadkach doszło do zmostkowania przewodów elektrycznych przed licznikami - opisuje mł. asp. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.


Zatrzymana została m.in. dwójka mieszkańców Starego Miasta, u których stwierdzono nielegalny pobór prądu. W działaniach policji pomogli pracownicy zakładów energetycznych. Instalacje, które zostały założone niezgodnie z prawem zdemontowano.


Policjanci przypominają, że tworzenie na własną rękę nielegalnej instalacji elektrycznej omijającej liczniki prądu może się skończyć bardzo niebezpieczne i dprowadzić do pożaru, czy też porażenia prądem przypadkowych osób.

Reklama

Osoby, które kradły prąd muszą się liczyć z karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia, nawet na okres 5 lat.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości