Reklama

Trzy osiedla walczą o remont Gajowickiej. „Takie dziury, że nie można przejechać rowerem”

27/09/2017 14:03

Gajowicka to jedna z wrocławskich ulic będących w najgorszym stanie. Według okolicznych mieszkańców korzystanie z tej ulicy jest nie tylko uciążliwe, ale także niebezpiecznie choćby dla rowerzystów. Radni wrocławskich osiedli Borek, Gajowice i Powstańców Śląskich chcą, żeby miasto pilnie wyremontowało ulicę Gajowicką. W środę odwiedzili w tej sprawie wrocławski ratusz.

– 11 lipca powołaliśmy międzyosiedlową grupę ds. przebudowy ul. Gajowickiej. Po kilku tygodniach spotkań składamy pismo do pana prezydenta z wnioskiem o przebudowę – mówił przed wejściem do wrocławskiego ratusza Krzysztof Bielański z rady osiedla Powstańców Śląskich.


W petycji skierowanej do prezydenta Rafała Dutkiewicza czytamy, że pomimo doraźnych prac remontowych, ulica Racławicka wciąż wymaga pilnej przebudowy, bo jej obecny stan uniemożliwia bezpieczne poruszanie się zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.

Reklama

– Ulica ta nie była przebudowywana od czasów wojny. Były tu prowadzone jedynie małe remonty, które nie przyniosły żadnej poprawy. Zależy nam, żeby nie był to kolejny kosmetyczny remont, a realna przebudowa – mówi Michał Janusik z rady osiedla Gajowice.– Obecnie ulica ta jest niebezpieczna, stan nawierzchni jest w tym miejscu fatalny. Dziury są tak głębokie, że w wielu jej miejscach przejazd rowerem jest po prostu niemożliwy – dodaje radny.


Przedstawiciele trzech osiedli w petycji do prezydenta wnioskują o przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi od Racławickiej do Żelaznej. W petycji, na razie nie zawarto żadnych szczegółów dotyczących inwestycji. – Dzisiejsze pismo traktujemy, jako początek poważnej rozmowy z miastem, w której chcemy jako trzy osiedla uczestniczyć. Liczymy na to, że magistrat zaprosi nas do dalszych rozmów dotyczących szczegółów tej budowy – mówi Krzysztof Bielański.

Reklama

Zdaniem społeczników miasto planując przebudowę, powinno pomyśleć m.in. o pozostawieniu rezerwy pod linię tramwajową, wyznaczeniu buspasa, rewitalizacji zieleni oraz naprawie chodników i wyznaczeniu ścieżek rowerowych. Według wstępnych szacunków inwestycja ta miałaby kosztować ok. 30 mln zł.


– Podzielamy zdanie przedstawicieli mieszkańców o potrzebie wyremontowania ulicy Gajowickiej – odpowiada Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy wrocławskiego ratusza. – We Wrocławiu jest jeszcze kilka ulic pokrytych kostką, które czekają na remont. Wydział Inżynierii Miejskiej jest obecnie na etapie szacowania, kiedy i za jakie pieniądze będzie te ulice można wyremontować – dodaje.

Reklama

Na razie jednak miasto nie może powiedzieć, kiedy ta realizacja będzie mogła zostać wcielona w życie. – Nie jesteśmy w stanie w ciągu 3 czy 5 lat wyremontować wszystkich ulic, o których wiemy, że potrzebują remontu. Takie remonty musimy zaplanować i realizować w momencie, gdy będzie to możliwe – zaznacza Filipowski i zapewnia, że decyzji o tym, kiedy możemy spodziewać się remontu ulicy Gajowickiej, powinniśmy się spodziewać jesienią tego roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości