Wrocławska policja ujawnia, gdzie w środę będzie można spotkać patrole wyposażone w radar. Drogówka kontrolować będzie nie tylko prędkość, ale też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, a także wymagane do kierowania dokumenty.
Policjantów kontrolujących jak szybko jeżdżą kierowcy i czy robią to zgodnie z przepisami spotkamy dziś m.in. na następujących ulicach: Grota-Roweckiego, Kurpiów, Żernicka, Graniczna, Drobnera, Dubois, Opolska, Karkonoska, Kowalska, Krzywoustego, Wróblewskiego, Wiejska, Wilczycka, Ostrów Tumski, Berenta, Ślężna, Borowska, Na Niskich Łąkach, Krakowska, Powstańców Śląskich, Kosmonautów, Lutyńska, Marszowicka, Wełniana, Bystrzycka oraz Braniborska.
Na drogach spotkamy też funkcjonariuszy pełniących służbę w radiowozach, które wyposażone są w wideorejestratory. Policjanci w takich właśnie autach działać będą m.in. w podwrocławskich miejscowościach Mietków, Gniechowice, Smolec, Radomierzyce, Jeszkowice, Siechnice, Czernica, Borowa oraz Kobierzyce.
Mundurowi podczas kontroli sprawdzą także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, a także wymagane do kierowania dokumenty.
– Działaniami objęci zostaną wszyscy użytkownicy pojazdów, a ich celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz kierowcom. Tego typu kontrole zmierzające też w konsekwencji do ograniczenia ilości wypadków i kolizji, będą cyklicznie realizowane przez policjantów – tłumaczy sierż. Monika Perec z wrocławskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze