Reklama

Ukradli klocki lego z Harrym Potterem. Grozi im nawet do 5 lat więzienia

26/01/2021 13:38

Zestawy klocków lego o łącznej wartości ponad 1500 złotych ukradła trójka mieszkańców Wrocławia. Zostali zatrzymani i grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów znajdujących się na ulicy Fabrycznej. Patrolujący ulice miasta policjanci otrzymali zgłoszenie, że podejrzewane w tej sprawie osoby mogą się poruszać osobowym volkswagenem. Na Ołbinie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy przyznali się do dokonania zarzucanych im czynów. – Okazało się, że klocki przedstawiające historię brytyjskiego czarodzieja zostały sprzedane w jednym z lokalnych lombardów – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

Zatrzymani w tej sprawie zostali 27-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn, w wieku 30 i 26 lat. Przy ostatnim z nich policjanci znaleźli marihuanę. O dalszym losie trójki wrocławian zadecyduje sąd. Grozi im kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.


– Funkcjonariusze odzyskali skradzione klocki, za które trójka wrocławian uzyskała niecałą połowę ich prawdziwej wartości, a także kilkaset złotych, które miał przy sobie jeden z nich – powiedział Marcjan. I dodał, że zestawy z Harrym Potterem wróciły już na sklepową półkę.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości