Reklama

Ukrainiec i Polak grozili Syryjczykom na Ruskiej. Byli pijani

13/01/2018 10:57

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyzywali i grozili dwóm obywatelom Syrii.  Starszy z nich to Ukrainiec, a młodszy jest wrocławianinem. Obaj mężczyźni trafili do policjnego aresztu.

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 23 lat zatrzymano w sobotę po godzinie 5.00 rano na ulicy Ruskiej. Policjanci zauważyli na jednej z ulic w centrum Wrocławia, że dwaj obcokrajowcy są znieważani przez nieznanych jeszcze wówczas sprawców. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani. Grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


Policja podkreśla, że nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści.


Przypomnijmy, że po tym jak w ubiegły weekend w okolicach placu Dominikańskiego został pobity młody Hindus, prezydent Wrocławia uruchomił specjalny program, który ma na celu pomoc przebywającym w mieście cudzoziemcom, którzy stali się ofiarami przestępstw w z nienawiści.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości