Reklama

Ukraińska restauracja z nienawistnymi napisami. Jest śledztwo

22/02/2019 13:57

Akt wandalizmu na wrocławskim Psim Polu, przy ul. Zatorskiej. Nieznani sprawcy pomalowali wejście do restauracji Lviv, w której pracują obywatele Ukrainy i Białorusi.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Gdy pracownicy restauracji Lviv, działającej przy Zatorskiej od półtora roku, przyszli rano do pracy, zobaczyli na witrynie nienawistne napisy. Udało się je szybko usunąć, ale wcześniej wezwano policjantów, którzy zabezpieczyli również monitoring. Można z dużą pewnością przypuszczać, że sprawcy zostali nagrani. Szuka ich policja.


- W naszym lokalu cała załoga to obcokrajowcy. Pochodzą z Ukrainy i Białorusi. Napis był ewidentnie wymierzony w nich, mamy jednak nadzieję, że na tym skończą się te działania i nie pójdzie to dalej. Jest nam bardzo przykro - mówi Anastasiia Kucherenko, kierowniczka restauracji Lviv Zatorska.

Reklama

Bartłomiej Ciążyńskidoraca prezydenta ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii: - To jest haniebny i obrzydliwy czyn. Zwalczamy takie przestępstwa z całą stanowczością. Wrocławskie Centrum Integracji już działa w temacie, jestem też w kontakcie z policją i pokrzywdzonymi. Nie mam wątpliwości, że sprawcy zostaną złapani.


Lviv ma we Wrocławiu cztery lokale - na Psim Polu, przy Szewskiej i dwa przy Legnickiej. Do tej pory w żadnym z nich nie doszło do takiej sytuacji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości