W najbliższą niedzielę (13 stycznia) z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wrocławskie ulice wyjadą trzy historyczne tramwaje marki Konstal. Będą one kursowały do centrum miasta, gdzie odbędą się wydarzenia związane z WOŚP.
Na wrocławskich torach w niedzielę zobaczymy tramwaje: Konstal N „Gustaw” z 1950 roku, Konstal 105Na z 1975 roku i Konstal 102Na z 1972 roku. Wszystkimi będzie można przejechać się całkowicie za darmo na trasie linii T-WOŚP. Pasażerami tramwajów oczywiście będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, którzy przyjmą datki od pasażerów.
– Linia T-WOŚP będzie kursować między Dworcem Nadodrze, a Operą – mówi Bartosz Naskręski z biura prasowego MPK. – Ma ona pomóc dostać się mieszkańcom na plac Nowy Targ, który będzie centrum imprezowym WOŚP we Wrocławiu. Będą tam m.in. koncerty, licytacje i stoiska gastronomiczne. Nasze tramwaje będą dowozić uczestników na Finał WOŚP z częstotliwością średnio co 20 minut – dodaje.
MPK Wrocław akcję organizuje razem z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego, który użyczył na ten dzień swój historyczny tramwaj Konstal 102Na.
– Tramwaj ten został niedawno kompleksowo wyremontowany – zaznacza prezes KSTM Krzysztof Kołodziejczyk. – Podczas naszej akcji, poza wsparciem WOŚP, wrocławianie będą mieli okazję zobaczyć, jak wyglądał transport miejski w poprzednich dziesięcioleciach. Będzie można przysiąść na charakterystycznych, niskich siedzeniach i posłuchać szczególnego dźwięku silników.
Linia T-WOŚP będzie kursować w niedzielę od 14:09 do 20:26. Przejazd nią jest bezpłatny.
Trasa przejazdu: Dworzec Nadodrze – Słowiańska – Nowowiejska - Jedności Narodowej – Na Szańcach – pl. Bema – Hala Targowa – pl. Nowy Targ - Galeria Dominikańska – Park Staromiejski - Opera - Opera – Świdnicka – Arkady – Dworzec Główny – Wzgórze Partyzantów - Galeria Dominikańska – pl. Nowy Targ - Hala Targowa - Dubois - Paulińska – Dworzec Nadodrze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze