Reklama

We Wrocławiu rusza wiosenna wojna ze szczurami

08/03/2018 11:59

W przyszłym tygodniu we Wrocławiu rusza wojna z dziko żyjącymi gryzoniami. Urząd miejski przypomina, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej właściciele i zarządcy wrocławskich nieruchomości zobowiązani są do wyłożenia w swoich budynkach trutki na szczury.

Wrocławianie są zobowiązani do wyłożenia preparatów deratyzacyjnych we wskazanych przez radę miejską terminach, niezależnie od tego, czy w ostatnim czasie zaobserwowali aktywność gryzoni, czy nie. W przypadku, gdyby trutka zaczęła znikać, zarządca zobowiązany jest do jej stałego uzupełniania.


Obowiązkowej deratyzacji na terenie Wrocławia podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są:




budynki wielolokatorowe podpiwniczone;




lokale gastronomiczne wraz z terenem pod podwyższonymi podestami ogródków gastronomicznych;

Reklama



obiekty handlowe branży spożywczej;




magazyny żywności i płodów rolnych;




gospodarstwa rolne i hodowlane;




zakłady przetwórstwa żywności;




szpitale;




hotele, internaty, domy akademickie i bursy;




obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie;




wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej;




wnętrza międzyblokowe oraz miejsca zbierania odpadów w zabudowie wielolokalowej na obszarze ścisłego centrum Wrocławia, tj. na obszarze ograniczonym rzeką Odrą, ul. Św. Ducha, ul. Frycza Modrzewskiego, ul. Podwale oraz ul. Sikorskiego;

Reklama



obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów;




schroniska dla zwierząt




ogród zoologiczny




a także:




sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicach od 500 mm, przebiegająca w obrębach geodezyjnych: Plac Grunwaldzki, Południe, Gaj, Rakowiec, Tarnogaj, Borek, Grabiszyn;




cała sieć kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w obrębie Stare Miasto wraz ze studniami i wpustami deszczowymi;




studnie telekomunikacyjne i ciepłownicze w obrębie Stare Miasto;




teren Fosy Miejskiej.

Reklama



Obowiązkowa wiosenna akcja deratyzacyjna rozpocznie się 15 marca i będzie trwała do 1 kwietnia 2018 r.


Z plagą szczurów Wrocław zmagał się m.in. latem ubiegłego roku:



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości