Darmowe wejściówki na "Wrocławskie Kolędowanie" rozeszły się błyskawicznie. W czwartkowy wieczór w Hali Stulecia zaprezentowało się ponad czterystu artystów, tworząc niezapomniane widowisko.
Tegoroczna edycja "Wrocławskiego Kolędowania” zgromadziła blisko cztery tysiące uczestników, którzy wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek wyrazili apel o jedność, solidarność i pokój na świecie.
- To wyjątkowe widowisko, które już po raz trzeci połączyło mieszkańców miasta we wspólnym śpiewie najpiękniejszych polskich i światowych kolęd. Tegoroczna edycja miała szczególny wymiar – dedykowana jest idei pokoju, tak potrzebnej w czasach globalnych napięć i podziałów. Wspólne śpiewanie wzmacnia więzi społeczne, przypomina o ponadczasowych wartościach miłości i nadziei, a przede wszystkim buduje poczucie wspólnoty wśród mieszkańców miasta - tłumaczy Adam Pacześniak z Centrum Historii Zajezdnia, które zorganizowało wydarzenie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze