Zobaczcie, gdzie się wybrać we Wrocławiu na festiwal lub koncert w czasie wakacji. Już w najbliższy weekend czeka nas Festiwal Pasibrzucha, na którym wystąpią m.in. Liroy i Poparzeni Kawą Trzy. A to dopiero początek letnich wydarzeń. Sprawdziliśmy, gdzie warto się wybrać w najbliższych tygodniach.
Już w najbliższy weekend na Partynicach czeka nas Festiwal Pasibrzucha. Zagrają m.in.: Poparzeni Kawą Trzy, Liroy, Bass Astral czy Ras Luta. To jedyny taki festiwal, który łączy muzykę z gastronomią - ideą festiwalu jest także zaprezentowanie szczególnych konceptów gastronomicznych.
W ramach tego alternatywnego festiwalu będzie można podziwiać sztukę w dawnej Klinice Psychiatrii i Chorób Nerwowych Uniwersytetu Medycznego przy ul. Bujwida. Wszystkie wydarzenia w ramach tego festiwalu są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy przez portal Evenea. Są też atrakcje i warsztaty dla dzieci. Ideą festiwalu jest prezentowanie sztuki poza ścianami muzeów i galerii - organizatorzy wybierają zazwyczaj niedostępne na co dzień lokalizacje. Tym razem jest to dawny szpital psychiatryczny.
Tego dnia na Pergoli usłyszymy i zobaczymy artystów muzyki elektronicznej i house'owej, a wśród nich są: Marsh, Rezident czy Nils Hoffman. Organizatorem festiwalu jest Lionstage. Bilety są w cenie od 213 złotych.
To festiwal dla miłośników kultury żydowskiej. Większość wydarzeń jest biletowana, ale na niektóre, jak np. na jarmark żydowski, może przyjść każdy - za darmo. Oprócz tego w programie koncerty muzyki klezmerskiej, a w tym roku wystąpią m.in.: Emilia Klimczak, Bum Bum Orkestar czy Kapela Kotra.
To festiwal organizowany z myślą o miłośnikach muzyki jazzowej i ten jazz będziemy mogli usłyszeć już nie tylko w Vertigo na Oławskiej, ale także w Jazztramwaju, na plażach miejskich czy w hotelach. Karnet kosztuje 329 złotych, ale na niektóre wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
Na placu przed Impartem wystąpią w tych dniach m.in.: Daria ze Śląska, Son Lux czy Dawid Tyszkowski. Bilety są w cenie od 104 do 209 złotych.
A to z kolei jeden z ulubionych festiwali filmowych Dolnoślązaków. To podczas Tauron Nowych Horyzontów można zobaczyć różnego rodzaju alternatywne produkcje filmowe. Pełny program zaprezentowany zostanie 7 lipca, ale już teraz wiemy, że w ramach retrospektyw zobaczymy filmy Łukasza Rondudy, Ulrikego Ottingera czy Marie Kreutzer. Bilety na projekcje będą dostępne od 9 lipca.
W ramach tegorocznej edycji Męskiego Grania wystąpią m.in.: Myslovitz, Natalia Przybysz, Kasia Sienkiewicz, Coma, Acid Drinkers czy Łąki Łan. Dwudniowy karnet kosztuje ponad 500 złotych.
Pod koniec sierpnia odbędzie się kolejna edycja festiwalu Letnie Brzmienia wystąpią m.in.: Brodka, Julia Wieniawa, Vito Bambino, Bass Astral, Ewa Farna czy Grzegorz Turnau. Bilety i karnety są w cenie od 199 złotych do 469 złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze