Wrocławscy policjanci zatrzymali 32-latka, który wyspecjalizował się w kradzieżach perfum z galerii handlowych na terenie Grabiszynka. Łącznie przedstawiono mu dziewięć zarzutów.
Funkcjonariusze komisariatu policji Wrocław Grabiszynek pozyskali informacje na temat mężczyzny, który w ciągu jednego dnia wyniósł ze sklepu perfumy na łączną kwotę przekraczającą 2,5 tys. złotych. Policjanci ustalili, że w okresie dwóch ostatnich miesięcy dokonał on 9 kradzieży w jednej z galerii handlowych, zlokalizowanych na terenie wrocławskiego Grabiszynka. Większość z nich dotyczyła sklepu z kosmetykami, ale w przestępczym repertuarze 32-latka znalazła się również kradzież ze sklepu z elektroniką oraz jedna kradzież z użyciem przemocy. Okazało się, że wrocławianin jest odpowiedzialny za kradzieże na łączną kwotę 17 tys. złotych.
Na początku października mężczyzna został zatrzymany przez wrocławskich policjantów na terenie Śródmieścia. W marcu tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał 4-letnią karę pozbawiania wolności za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa narkotykowe. 32-latkowi przedstawiono zarzut dokonania rozboju oraz 8 kradzieży. – Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów i złożył policjantom obszerne wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a także zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar – mówi st. sierż. Dariusz Rajski z dolnośląskiej policji.
Zatrzymany trafił prosto do policyjnego aresztu. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze