Reklama

WKK podejmuje silnego rywala z Łańcuta [ZAPOWIEDŹ]

26/10/2019 17:44

WKK Wrocław wraca po pauzie, a na drodze staje Rawlplug Sokół Łańcut, czyli rywal z najwyżej półki. Jak wrocławianie poradzą sobie z zespołem, który do tej pory jeszcze nie przegrał, sympatycy koszykówki przekonają się już w sobotę. Początek spotkania o godzinie 18 w WKK Sport Center przy ulicy Czajczej.

- Skupialiśmy się na przypomnieniu fundamentów koszykówki: zastawieniu, obronie zasłon do piłki, podaniu do lepiej ustawionego kolegi - mówi o tym, jak wyglądała przerwa w rozgrywkach w wykonaniu WKK, trener Tomasz Niedbalski.


Jeśli o jakiejś drużynie można powiedzieć, że jest pierwszoligowym weteranem to właśnie o naszym najbliższym rywalu wrocławskiego zespołu. Dla Rawlplug Sokoła Łańcut jest to szesnasty sezon na zapleczu ekstraklasy. Sam klub został założony w 1990 roku, a w I lidze gra od rozgrywek 2004/2005 (wówczas zajęli trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, po której mieli bilans 19-11). Przez ten czas trzynastokrotnie byli w play-offach. Ostatni raz w finale zagrali w sezonie 2017/2018, a przed rokiem walczyli o brąz, ale ostatecznie trzecie miejsce zajęli Czarni Słupsk.

Reklama

Z zespołu odeszli Filip Małgorzaciak (Czarni Słupsk), Kamil Zywert (Górnik Trans.eu Wałbrzych), Wiktor Sewioł (Spišská Nová Ves) - gracze przodujący przede wszystkim w ofensywie. Pozyskano za to Bartosza Ciechocińskiego (poprzedni sezon spędził w WKK Wrocław), Mariusza Konopatzkiego (Legia Warszawa), Szymona Pawlaka (Polfarmex Kutno) i Piotra Wielocha (GKS Tychy). Przed sobotnim meczem bilans ekipy z Łańcuta wynosi 4:0. W minionej kolejce pokonała u siebie 102:75 Weegree AZS Politechnikę Opolską, z którą wrocławianie wygrali ostatnio na wyjeździe 105:102.


- Myślę, że naszą najmocniejszą stroną jest szeroki i wyrównany skład. W każdym meczu możemy mięć innego lidera albo kilku - mówi były zawodnik WKK, Bartosz Ciechociński. - Jeżeli miałbym powiedzieć gdzie możemy mięć przewagę nad WKK to wskazałbym właśnie na ławkę rezerwowych - dodaje.

Reklama

Drużyna Rawplug Sokoła Łańcut gra ofensywną i zespołową koszykówkę. Zarówno miejscowy zespół, jak i ich, chętnie dzieli się piłką. - Sokół to dotychczas najlepiej grający zespół w 1 lidze. Żeby z nimi wygrać każdy z zawodników musi zagrać na swoim wysokim poziomie. Kontrola zbiórki w obronie, ograniczenie ilości strat oraz szukanie lepiej ustawionych kolegów - przyznaje trener Niedbalski. Jeśli chodzi o minione rozgrywki, jego podopieczni pokonali u siebie Rawlplug Sokół Łańcut 93:90. Wówczas było to szóste zwycięstwo z rzędu WKK Sport Center. Teraz historia nieco zmieniła bieg - najbliższy rywal ma bilans 4-0, a wrocławianie - 2-2. Początek meczu o godzinie 18 w hali przy ul. Czajczej 19 we Wrocławiu.


red

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości