Reklama

Wojszyce: droga będzie zamknięta rok. Zmiana organizacji ruchu

18/03/2022 12:11

Budowlańcy rozpoczynają prace drogowe na Wojszycach. Zmieni się organizacja ruchu: zamknięte do marca przyszłego roku zostanie skrzyżowanie, a mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo pod oknami będzie pracował ciężki sprzęt. 

 

Rozpoczyna się budowa ul. Asfaltowej na wrocławskich Wojszycach. W związku z tym od najbliższej środy, 23 marca, będzie zamknięta ul. Asfaltowa od ul. Lutosławskiego do skrzyżowania ul. Asfaltowej z ul. Smardzowską.


Przetarg na budowę wygrała firma GM Roads Polska z kwotą 13,2 mln zł. Budowlańcy zaznaczają, że pracujący na budowie ciężki sprzęt może powodować hałas i krótkie utrudnienia w dojeździe do posesji. Jednocześnie GM Roads zapewnia, że będzie starała się tak organizować prace, by były jak najmniej uciążliwe. Dojazd z rejon skrzyżowania będzie możliwy np. od ul. Klasztornej. 

Reklama

Na skrzyżowaniu ulic Asfaltowej, Lutosławskiego i Smardzowskiej powstanie rondo. Sama ul. Asfaltowa będzie rozbudowana na odcinku 240 metrów. Znajdą się na niej także drogi rowerowe oraz będzie posadzonych ponad 200 drzew. Budowana będzie także 740-metrowa ul. Lutosławskiego od ul. Drabika do skrzyżowania z ul. Asfaltową. Prace oraz tymczasowa organizacja ruchu mają potrwać do marca 2023 r. W imieniu miasta inwestorem są Wrocławskie Inwestycje.


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości