Reklama

Wrocław: Będzie nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez tory kolejowe

19/04/2022 15:26

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu planuje na ul. Agrestowej nową inwestycję z myślą o pieszych i rowerzystach.

- Przygotowujemy się do rozpoczęcia prac przy budowie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów przez linię kolejową nr 285 na ul. Agrestowej. W tej chwili nie ma tu bezpiecznego przejścia, lecz droga jest wykorzystywana przez mieszkańców m.in. Ołtaszyna, Krzyków i Borka - zapowiada Ewa Mazur ze ZDiUM.


Miasto zapowiada, że już wkrótce powstanie tu wygodna dla pieszych i rowerzystów zabudowa torów, a także zabezpieczenia takie jak nowe, doświetlające przejście i przejazd latarnie, rogatki z sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz inne elementy infrastruktury kolejowej do obsługi samoczynnego systemu przejazdowego, a także cyfrowy system telewizji przemysłowej.

Reklama

Najtańszą ofertę złożyły Zakłady Automatyki KOMBUD z Radomia, które prace wyceniły na 1,05 mln zł. O 300 tys. zł droższa była oferta spółki Turkol z Tychów, a wrocławski Rotomat był najdroższy i chciał budować przejście za ponad 1,4 mln zł. Wykonawca ma 3 miesiące na zakończenie prac. Przejście i przejazd powstaną na linii kolejowej 285 do Świdnicy, którą od czerwca, po dwukrotnym przekładania terminu przez kolejową spółkę PKP PLK, mają jeździć pociągi m.in. przez stacje Wojszyce, Partynice, Kobierzyce.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości