Reklama

Wrocław: Dwaj mieszkańcy kradli prąd. Jeden z nich był poszukiwany przez policję

17/12/2022 10:44

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Wrocławia przyłapanym na kradzieży prądu. Nielegalne instalacje zostały ujawnione przez funkcjonariuszy z komisariatów Stare Miasto i Krzyki. 

Nielegalne podłączenie się do sieci elektrycznej według polskich przepisów traktowane jest jak kradzież. – Mówi o tym §5, który zawarty jest w artykule 278 Kodeksu karnego. Odpowiedzialność karną można ponieść także kradnąc prąd – tłumaczy mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Przekonać się o tym mogą wkrótce dwaj mieszkańcy Wrocławia, u których policjanci z komisariatów właściwych dla miejsca ich zamieszkania, tj. Starego Miasta i Krzyków, ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. W każdym z tych przypadków prąd płynął do urządzeń z pominięciem zainstalowanego licznika poboru energii.

Reklama

Jedna z takich „wizyt” odbyła się w następstwie zatrzymania przez mundurowych 62-latka, który był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.


Policjanci współpracowali z pracownikami zakładu energetycznego, którzy w wyniku przeprowadzonej kontroli potwierdzili fakt kradzieży prądu, a nielegalne przyłącza natychmiast zlikwidowali.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości