Reklama

Wrocław: Fontanny wyłączone wcześniej. Wśród przyczyn oszczędności

12/10/2022 01:33

Od dwóch dni nie działają już wrocławskie fontanny. Zazwyczaj sezon trwa do końca października, ale tym razem miasto postanowiło wyłączyć je wcześniej.

Dziesięć wrocławskich fontann miejskich zostało "uśpionych" do wiosny przyszłego roku. W tym roku stało się to trzy tygodnie wcześniej niż zwykle.
 
- Decyzję przyspieszyły nieco kapryśna pogoda, planowane remonty dwóch fontann, a także konieczność wdrożenia oszczędności.
Fontanny mają wprawdzie obieg zamknięty, ale na koszt ich utrzymania oprócz cen wody składają się też regularnie prowadzone drobne prace utrzymaniowe - tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM.
 
Fontanny przeznaczone do remontu to Zdrój na Rynku oraz Szermierz na pl. Uniwersyteckim. Poza tym pod zarządem ZDiUM znajdują się Smoki na pl. Solnym, Walka i Zwycięstwo na pl. Jana Pawła II, fontanna na ul. Oławskiej, fontanna na pl. Orląt Lwowskich, fontanna na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny, fontanna przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, fontanna na rynku Psiego Pola oraz zdrój przy ul. Świdnickiej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości