We wtorek 22 stycznia, odbędzie się spotkanie poświęcone fotografii z użyciem drona. Tycjan Trzpioła, założyciel projektu Wysoki Śląsk, opowie o tym, jak wygląda świat widziany z wysokości, a także o sztuce fotografii, trudnościach związanych z kadrowaniem czy poszukiwaniem idealnego światła.
Projekt „Wysoki Śląsk” powstał rok temu z połączenia dwóch pasji: fotografii i podróżowania. – Dzięki niemu kolekcjonujemy ujęcia "z wysoka" najciekawszych i często nieoczywistych miejsc we Wrocławiu oraz okolicy – mówią Tycjan Trzpioła i Kasia Makowska. – Uwagę odbiorców przyciągamy dzięki geometrii i kolorystyce. Wyróżnikiem naszych prac jest również lokalność - Dolny Śląsk to nasza mała ojczyzna, którą chcemy promować – dodali.
– Tycjan, który jest profesjonalnym fotografem, dwa lata temu kupił sobie drona, częściowo dla zabawy, ale także dlatego, że fotografia dronowa coraz bardziej się rozwija – mówi Kasia Makowska. – Dużo podróżujemy i kiedy w zeszłym roku wybraliśmy się z dronem na weekendowy wypad, spontanicznie robiliśmy nim zdjęcia. Po powrocie do domu uznaliśmy, że nie ma sensu chować ich do szuflady. Opublikowaliśmy je na Facebooku, a nazwa projektu przyszła spontanicznie i naturalnie. Jak inaczej można mówić o Dolnym Śląsku widzianym z wysoka? Wysoki Śląsk wydał nam się idealny. W tym projekcie połączyliśmy nasze pasje do podróży i fotografii, a także miłość do naszej małej, dolnośląskiej ojczyzny – dodała.
Ostatnie spotkanie WroFoto w ramach cyklu „Przestrzeń” odbędzie się we wtorek, 22 stycznia, o godz. 18:00 w Barbarze na ulicy Świdnickiej.
– Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych pasjonatów – podkreślają organizatorzy wydarzenia, którzy przygotowali streaming dla wszystkich pasjonatów fotografii spoza Wrocławia. Spotkanie będzie można śledzić na żywo na facebookowym kanale WroFoto.
Organizatorami spotkania są WroFoto oraz Strefa Kultury Wrocław.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze