Reklama

Wrocław: Kładka nad fosą zostanie odbudowana. Miasto szuka wykonawcy prac

21/03/2023 16:09

ZDiUM ogłosił przetarg na naprawę drewnianej kładki św. Antoniego nad fosą miejską, którą w czerwcu ubiegłego roku uszkodził powalony konar drzewa. Od tamtej pory jest nieczynna.

27 czerwca 2022 roku na drewnianą kładkę, łączącą Promenadę Staromiejską przy ul. Włodkowica z drugim brzegiem fosy miejskiej od strony Podwala runął konar starego platana, uszkadzając balustradę i konstrukcję przeprawy. Miasto nosiło się z zamiarem jej naprawy miesiącami. Jest szansa, że wkrótce dotrzyma słowa: ZDiUM ogłosił przetarg na wykonawcę remontu, który ma być przeprowadzony na podstawie dokumentacji projektowej, której autorem jest wrocławska firma MSJ PROJEKT.
 
Prace potrwają 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Najpierw jednak trzeba znaleźć zainteresowaną firmę, która zaoferuje mieszczącą się w budżecie gminy kwotę. Nie wiadomo, czy uda się za pierwszym razem.
 
- Kładka nad fosą pozostaje zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Po jej uszkodzeniu zleciliśmy ekspertyzę, która wykazała, że obiekt musi zostać w całości rozebrany i wybudowany na nowo. Szacunkowy koszt to około 3 miliony złotych - mówiła jesienią Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM.
 
Kładka św. Antoniego już wcześniej miała iść do remontu. W 2020 roku miasto szukało projektanta tych prac. Modernizacji nie zdążyło jednak zlecić. Uszkodzona kładka jest wykonana z impregnowanego, żywicowanego i lakierowanego drewna sosnowego. Ma 41 metrów długości i 3,2 metra wysokości. Ostatnio była remontowana w latach 2009-2011.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości