Reklama

Wrocław: Koniec protestu. Pielęgniarki z Borowskiej porozumiały się z dyrekcją szpitala

16/11/2022 15:13

Około 10 dni trwał protest pracujących na blokach operacyjnych w szpitalu przy Borowskiej pielęgniarek. W środę udało się podpisać porozumienie między związkiem zawodowym i dyrekcją placówki.

Spór toczył się od kilku miesięcy o zabrane pielęgniarkom dodatki do pensji. Sytuacja dotyczyła 140 osób pracujących na blokach operacyjnych. W poniedziałek, 7 października, na zwolnienie lekarskie poszło blisko 30 pielęgniarek. Pisaliśmy o tym tutaj.


Rozmowy dyrekcji Uniwesryteckiego Szpitala Klinicznego z lokalnym oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, który domagał się dodatku do pensji w wysokości 1000 zł netto, trwały kilka tygodni. Zakończyły się 16 listopada podpisanym porozumieniem. 

Reklama

- Do końca roku będziemy dostawać 600 zł brutto dodatku do pensji, z wyrównaniem od września. Jest to dla nas duży kompromis, ale obiecano nam, że po Nowym Roku wrócimy do rozmów i jest szansa, że docelowa suma dodatków będzie wyższa - mówi Anna Staniuk, przewodnicząca Regionu Dolnośląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości