Reklama

Wrocław-Ołbin: Jest krajobraz księżycowy, ma być ciąg pieszo-rowerowy [ZDJĘCIA]

09/01/2022 14:39

Obecnie nawierzchnia 300-metrowej ścieżki na wrocławskim Ołbinie przypomina krajobraz księżycowy, ale wkrótce to miejsce ma stać się wygodnym i bezpiecznym ciągiem pieszo-rowerowym.

Chodzi o drogę między ogródkami działkowymi „Lepsze Jutro” i „Westerplatte” na odcinku od skweru Ludzi ze Znakiem „P” do ulicy Pasterskiej.


– Dzisiaj nawierzchnia ciągu jest w złym stanie technicznym, ale pierwsze prace wystartują już w najbliższych tygodniach stycznia – zapowiedział w tym tygodniu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta ma zrealizować wybrana w przetargu firma MIWRO Sp. z o.o. Sp. K. z podwrocławskiego Bykowa, która wyceniła swoje usługi na ponad 614 tys. zł.

Reklama

W ramach prac między działkami ma powstać ciąg pieszo-rowerowy o długości blisko 300 metrów, ale też miejsca postojowe oraz obiekty małej architektury (w tym 10 ławek). W rejonie ma być też bardziej zielono. W planach jest zasadzenie 10 nowych drzew owocowych, a także krzewów i ozdobnych traw i bylin.



Planowany czas remontu to 3 miesiące.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości