Reklama

Wrocław: Po remoncie torowiska tramwaje wracają na pętlę Leśnica

04/12/2022 09:56

W poniedziałek, 5 grudnia, tramwaje linii 3, 10 i 20 wrócą na stałą trasę i znów będą dojeżdżać do Leśnicy. Remont pętli Leśnica i torowiska do przystanku "Jeleniogórska" dobiega końca.

W ten weekend między Leśnicą a Pilczycami, zamiast jeżdżących wahadłowo Skód, które w ostatnich tygodniach woziły pasażerów na pętlę Pilczyce, kursuje autobus zastępczy 710. To ostatni etap inwestycji przy pętli Leśnica, związany z demontażem tymczasowego rozjazdu na przystanku "Jeleniogórska".

W ramach remontu MPK wymieniło 1,2 km torów. Część torowiska, na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, zazieleni się, a na pozostałym odcinku powstała betonowa nawierzchnia. Dzięki zamontowanej smarownicy torowej tramwaje na łukach pętli będą poruszać się ciszej.


Łączny koszt przeprowadzonych prac, które rozpoczęły się 22 października, wyniósł ponad 11,6 mln zł. Tramwaje linii 3, 10 i 20 swoje kursy rozpoczynały i kończyły w tym czasie na pętli Pilczyce. Przesiadki były uciążliwe dla pasażerów

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości