Reklama

Wrocław: Prokuratura bada śmierć 13-latki na torach. Ktoś ją namówił?

16/05/2023 14:23

Prokuratura bada kulisy tragedii, do jakiej doszło w czwartek, 11 maja wieczorem na wrocławskich Żernikach. Pod kołami pociągu zginęła tam 13-letnia dziewczynka.

Czwartkowy wypadek miał miejsce około godz. 19 na torach kolejowych pomiędzy stacjami Wrocław Kuźniki i Wrocław Nowy Dwór. Początkowo policja informowała jedynie, że w wyniku potrącenia przez pociąg zginęła kobieta. Później okazało się, że była to 13-letnia dziewczynka.


- Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Fabrycznej prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego, czyli nie pod kątem zabójstwa - mówi nam Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka wrocławskiej prokuratury.


Przepis, który wymienia prokurator mówi o tym, że "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". 

Czy oznacza to, że ktoś mógł nakłaniać trzynastolatkę, by ta targnęła się na życie? - Ze względu na wiek zmarłej, okoliczności zdarzenia, jej rodzinę oraz dobro postępowania nie udzielamy na ten temat szczegółowych informacji - ucina prokurator.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości