Reklama

Wrocław: Przy stacji kolejowej w Leśnicy powstanie nowy parking P&R

01/12/2023 15:31

Parking typu park & ride (parkuj i jedź) ma zostać zbudowany w Leśnicy, w pobliżu stacji kolejowej. Posłuży osobom przesiadającym się z auta i roweru na pociąg.

Parking typu park&ride (parkuj i jedź) powstanie przy stacji Wrocław Leśnica, przy skrzyżowaniu ulic Trzmielowickiej i Rubczaka. Tomasz Sikora z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu przekazuje, że dokumentacja jest już niemal gotowa, a cały projekt będzie realizowany w formacie zaprojektuj i buduj. - W pierwszym półroczu 2024 roku składamy aplikacje unijną na dofinansowanie inwestycji. Po jego otrzymaniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg, a później ZDIUM na wyposażenie parkingu. Termin realizacji przewidujemy na przełom 2025/2026 roku - dowiadujemy się.


Parking pomieści 66 samochodów, w tym trzy miejsca będą zarezerowowane dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami, a dwa dla aut elektrycznych z możliwością ich ładowania. Wraz z inwestycją powstanie wiata rowerowa. Bezpośrednio z parkingu kierowcy i pasażerowie dostaną się na peron. - Szlaban jest uwzględniony w projekcie, niemniej z uwagi plan integracji urbancard z biletami PKP, przychylamy się do ogólnodostepnej opcji parkingu - podaje dalej Sikora. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości