Reklama

Wrocław: Rusza remont ulicy prowadzącej do Olimpia Port. Ale po drodze rośnie drzewo

22/06/2023 13:22

Od soboty, 24 czerwca wjazd w ul. Marca Polo od strony mostów Chrobrego zostanie zablokowany. To droga prowadząca wzduż kanału żeglugowego Odry do nowego, dużego osiedla Olimpia Port. Nowa ulica będzie miała zwężenie, bo... na jej trasie rośnie dąb.

Kierowcy jadący w stronę Sępolna będą musieli  jeździć przez ul. Swojczycką. Inwestycja jest związana z przebudową skrzyżowania Mydlanej i Swojczyckiej w ramach budowy nowych mostów Chrobrego. Kierowcy nie będą mogli korzystać ze znacznego fragmentu ulicy Marca Polo na tym osiedlu. Prace na tej ulicy będą prowadzone pół roku.
 
- Podczas prac wykonawca wybuduje m.in. blisko 350 metrów nowej jezdni od ul. Kolumba w kierunku Swojczyckiej o szerokości od 5 do 6 metrów. Zwężenie wynika z faktu pozostawienia przy drodze wartościowego drzewa - dębu szypułkowego o obwodzie 141 cm, średnicy korony 11 metrów i wysokości 7 m. Wykonawca będzie musiał także dostosować jezdnię do historycznego kanału załadunkowego znajdującego się na nabrzeżu - informują Wrocławskie Inwestycje.
 
klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości