Reklama

Wrocław: Ruszają prace przy budowie kolejnego odcinka TAT. Zmiana organizacji ruchu

21/12/2022 11:41

W piątek, 23 grudnia, rozpoczną się prace przy budowie następnego fragmentu Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór, na odcinku od ulicy Zemskiej do ulicy Strzegomskiej. Zostanie on wyłączony z ruchu, a kierowcy będą kierowani objazdem.

W obrębie placu budowy wykonawca ma zapewnić dojazd do posesji położonych przy ul. Rogowskiej 137-153 a, b. Jednocześnie udostępniony dla kierowców zostanie odcinek od ul. Zemskiej do pętli, na którym trwały roboty w ostatnich miesiącach.
 
- Na ul. Rogowskiej powstanie torowisko tramwajowe, przebudowana zostanie jezdnia i sieci podziemne. W planie jest też m.in. drenaż, pozwalający odwodnić teren, na którym wybudowane jest osiedle. Prace przy budowie ostatniego odcinka TAT zakończą się w wakacje 2023 roku - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. 
 

 
Od 24 grudnia trasę zmienią autobusy MPK, kursujące tym odcinkiem. Linie 124134, jadące od strony FAT w kierunku Nowego Dworu, będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską i w prawo w ul. Rogowską do przystanku końcowego Nowy Dwór (pętla) przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką. W kierunku Księża Wielkiego autobusy tych linii będą odjeżdżały z przystanku Nowy Dwór (pętla) przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy spółdzielni), a następnie w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.
 
Ale to nie koniec zmian. Linia autobusowa nr 142 od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będzie kursować objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką, w lewo w ul. Chociebuską i dalej ul. Hermanowską. W kierunku Karłowic autobusy tej linii pojadą przez ul. Hermanowską Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.
 
Autobusy linii 149, jadące od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki, będą kursowały od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką do ul. Kołobrzeskiej. W kierunku pl. Grunwaldzkiego pojadą przez ul. Kołobrzeską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej będą dotyczyć również linii nocnej 249.
 
Budowa TAT kosztuje blisko 386 mln zł (w tym ponad 182 mln to dotacja unijna. W ramach inwestycji powstaje w sumie 7 km nowego torowiska, po którym będą mogły kursować także autobusy. Finał prac planowany jest na koniec sierpnia 2023 roku. Wtedy też od placu Orląt Lwowskich do Nowego Dworu mamy dojechać MPK w kilkanaście minut.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości