Reklama

Wrocław: Sklepikarze dostali mandaty. Powód? Nie podjęli walki ze szczurami

22/03/2023 08:47

Właściciele sklepów we Wrocławiu zostali już ukarani kolejnymi mandatami. Straż Miejska nie szczędziła tych, którzy nie wywiązali się z obowiązku przeprowadzenia deretyzacji.

Przypomnijmy, że od 1 marca we Wrocławiu prowadzona jest obowiązkowa deratyzacja. Akcja na szeroką skalę odbywa się na podstawie uchwały rady miejskiej. Tego, czy zarządcy nieruchomości wykonują polecenia rządzących, pilnuje Straż Miejska Wrocławia i jak widać, nie ma co liczyć na taryfę ulgową.


- Funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia prowadzą kontrole na podwórzach, obszarach objętych stałą deratyzacją, zwracają uwagę na pozostawianie resztek jedzenia, prawidłową segregację odpadów (szczególnie BIO). Niestety w niektórych przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, za które ukarano osoby odpowiedzialne - podaje Straż Miejska we Wrocławiu.

Reklama

Mandatami w wysokości 500, 200 oraz 100 zł zostali ukarani właściciele sklepów i lokali usługowych mieszczących się m.in. przy ul. Legnickiej, Stysia, Barlickiego, Żelaznej czy Benedykta Polaka.


Warto też przypomnieć, że we Wrocławiu w styczniu 2023 roku w życie weszły przepisy, które zakazują pozostawiania obok kontenerów resztek żywności. Odpady te muszą trafić do zamykanego pojemnika lub worka na bioodpady. Za niezastosowanie się do nowych przepisów grozi mandat. 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości