Zamknięte ulice, zakazy zatrzymywania i auta wywożone na lawetach, siedem zawieszonych linii MPK i ogromne zmiany w kursowaniu pozostałych. Tak ma wyglądać sobota we Wrocławiu. Miasto organizuje tego dnia największy uliczny półmaraton w historii. W biegu przez centrum Wrocławia ma wystartować aż 15 tysięcy biegaczy.
- To będzie noc, którą zapamięta cały Wrocław - zapowiadają organizatorzy. I tak z pewnością będzie. Jedni zapamiętają sportowe emocje, drudzy - kompletny paraliż komunikacyjny. W biegu ma wziąć udział aż 15 tysięcy osób. Tak wielu zawodników nie startowało w dotychczasowych maratonach jeszcze nigdy.
Półmaraton startuje o godzinie 22, ale utrudnienia w ruchu zaczną się o wiele wcześniej. Już od samego rana na kilkunastu ulicach ma obowiązywać zakaz zatrzymywania. Zaparkowane tam auta zostaną odholowane na strzeżone parkingi, a dla kierowców będzie to oznaczało konieczność zapłaty aż 500 złotych. Listę ulic, na których będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania od północy z piątku na sobotę znajdziesz na końcu tego tekstu.
Od godziny 19 zaczną się te największe utrudnienia. - Ruch uliczny będzie funkcjonował normalnie do godz. 19:00 - ogłosili organizatorzy półmaratonu. Cała trasa biegu ma być zamknięta już o 20.30. Ulice będą otwierane stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Normalny ruch we Wrocławiu ma zostać przywrócony dopiero po godz. 1.30.
Tak jak w poprzednich latach, trasa biegu nie obejmuje południowej części miasta – zmian w ruchu nie będzie m.in. na ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowej i ul. Ślężnej. Zawodnicy skupią się na ścisłym centrum oraz Wielkiej Wyspie, co pozwoli zminimalizować zmiany w ruchu drogowym - zapowiedziało Młodzieżowe Centrum Sportu, które organizuje imprezę.
Zawodnicy przebiegną ze Stadionu Olimpijskiego przez al. Różyckiego, most Szczytnicki, Plac Grunwaldzki, most Grunwaldzki, pl. Społeczny, ul. Pułaskiego, Kościuszki, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Świdnicką, pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Sądową, Podwale, pl. Jana Pawła II, Nowy Świat, Most Pomorski, Dubois, Most Uniwersytecki, Grodzką, Piaskową, Kraińskiego, Most Piaskowy, Świętej Jadwigi, Plac Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Most Pokoju, Plac Społeczny, Oławską i z powrotem przez Plac Społeczny do Mostu Grunwaldzkiego. Stąd przez Curie-Skłodowskiej i Most Zwierzyniecki dobiegną do Pergoli, a dalej przez Park Szczytnicki do Alei Wielkiej Wyspy. Stąd przez Mickiewicza wrócą na Stadion Olimpijski.
Od godz. 20.00 aż do końca dnia nie będą kursowały
Od godz. 20.30 aż do końca dnia nie będą kursowały
Od godz. 21.30 aż do końca dnia nie będą kursowały
Większość linii tramwajowych będzie musiała zmienić trasy przejazdu. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu (plik pdf).
Od północy w nocy z piątku na sobotę na poniższych ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju. Parkujące tam samochody mogą zostać wywiezione na lawetach. A to oznacza, że kierowcy zapłacą nie tylko mandat, ale i dostaną rachunek za holowanie oraz parking.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super! To jedna z lepszych imprez biegowych w Polsce. Takie nasze święto miasta. Po meczach koszykarskich Śląska najważniejsze wydarzenie sportowe w roku we Wro. 5 razy to przebiegłem, piękna sprawa, powodzenia dla uczestników!
A już w 2026 wróci legendarny Maraton Wrocławski! Będzie wspaniale
Super! To jedna z lepszych imprez biegowych w Polsce. Takie nasze święto miasta. Po meczach koszykarskich Śląska najważniejsze wydarzenie sportowe w roku we Wro. 5 razy to przebiegłem, piękna sprawa, powodzenia dla uczestników!
A już w 2026 wróci legendarny Maraton Wrocławski! Będzie wspaniale