Reklama

Wrocław: w lipcu kolejna odsłona walki ze szczurami

22/06/2018 14:18

1 lipca we Wrocławiu rusza letnia odsłona wojny ze szczurami. Zgodnie z przepisami uchwalonymi przez wrocławskich radnych deratyzacja jest obowiązkowa i w wyznaczonych dniach trutka powinna pojawić się nawet w miejscach, w których nie zaobserwowano aktywności gryzoni.

Letnia akcja mająca na celu pozbycie się szczurów potrwa od 1 do 15 lipca. W tym czasie zarządcy posesji w ścisłym centrum Wrocławia, czyli na obszarze ograniczonym rzeką Odrą, ul. Św. Ducha, ul. Frycza Modrzewskiego, ul. Podwale oraz ul. Sikorskiego zobowiązani są do wyłożenia preparatów deratyzacyjnych niezależnie od tego, czy w ostatnim czasie zaobserwowali aktywność gryzoni, czy nie. W przypadku, gdyby trutka zaczęła znikać, zarządca zobowiązany jest do jej stałego uzupełniania.


Obowiązkowej deratyzacji na terenie Wrocławia podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są:

Reklama



budynki wielolokatorowe podpiwniczone;




lokale gastronomiczne wraz z terenem pod podwyższonymi podestami ogródków gastronomicznych;




obiekty handlowe branży spożywczej;




magazyny żywności i płodów rolnych;




gospodarstwa rolne i hodowlane;




zakłady przetwórstwa żywności;




szpitale;




hotele, internaty, domy akademickie i bursy;




obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie;




wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej;




wnętrza międzyblokowe oraz miejsca zbierania odpadów w zabudowie wielolokalowej na obszarze ścisłego centrum Wrocławia, tj. na obszarze ograniczonym rzeką Odrą, ul. Św. Ducha, ul. Frycza Modrzewskiego, ul. Podwale oraz ul. Sikorskiego;

Reklama



obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów;




schroniska dla zwierząt




ogród zoologiczny




a także:




sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicach od 500 mm, przebiegająca w obrębach geodezyjnych: Plac Grunwaldzki, Południe, Gaj, Rakowiec, Tarnogaj, Borek, Grabiszyn;




cała sieć kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w obrębie Stare Miasto wraz ze studniami i wpustami deszczowymi;




studnie telekomunikacyjne i ciepłownicze w obrębie Stare Miasto;




teren Fosy Miejskiej.




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości