Reklama

Wrocław: Zniszczyli świece chanukowe stojące na ulicy. Sutryk: Bandyci!

15/12/2023 08:38

Pięciu zaaskowanych mężczyzn zniszczyło w czwartek wieczorem świece chanukowe przy ul. Oławskiej we Wrocławiu. Przewrócili stojącą na ulicy konstrukcję, wcześciej wyciągając z niej flagę Izraela i podpalając ją. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. - To bandyci - ocenił sprawców prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


AKTUALIZACJA: SPRAWCY ZOSTALI ZATRZYMANI. KLIKNIJ  I ZOBACZ
 
Sprawcy przewrócili sporej wielkości stojak ze świecami i uciekli w stronę ulicy Świdnickiej. Szuka ich policja. Stojak szybko wrócił na swoje miejsce - postawili go przypadkow przechodnie, którzy byli świadkami zajścia.
 
Świece, które zniszczyli płonęły przy ul. Oławskiej z okazji trwającego święta Chanuki - jednego z najradośniejszych żydowskich świąt. Jest obchodzone jako symbol poszanowania tradycji, pokoju i wolności. Takie same świece zniszczył we wtorek w Sejmie poseł Grzegorz Braun.
 
- Wierzyłem do końca, że nikt nie będzie chciał i nawet przez myśl mu nie przejdzie, by „dorównać” posłowi Braunowi i jego gaśnicy sprzed kilku dni w polskim Parlamencie. Myliłem się jednak - skomentował prezydent Wrocławia. - Oświadczam z całą mocą i to kolejny raz: we Wrocławiu nie ma miejsca na żaden rasizm, ksenofobię, antysemityzm oraz inne dzikie oraz chuligańskie zachowania. Od lat piętnujemy tego typu postawy - dodał Jacek Sutryk. I podkreślił: Wspólnie ze służbami policji, której przekazaliśmy już zabezpieczony monitoring, podjęliśmy działania i będziemy szukać sprawców tego brunatnego przestępstwa z całą stanowczością.

g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości