Reklama

Wrocław: Znów nie jeżdżą tramwaje do Leśnicy! Remontują torowisko

09/09/2023 10:08

Po zakończeniu remontu torowiska na ulicy Legnickiej tramwaje do Leśnicy jeździły niecały tydzień. Teraz na weekend torowisko między Pilczycami i Leśnicą znów będzie wyłączone z ruchu.

Od lipca trwa remont krótkiego fragmentu torowiska na ulicy Kosmonautów, w rejonie skrzyżowań między ulicami Kamiennogórską i Złotnicką. Do tej pory utrudniał ruch tramwajów tylko okresowo. Od soboty rano znów trzeba było wyłączyć ruch między pętlami Pilczyce i Leśnica. Na szczęście tylko do poniedziałku rano.


Linie 3, 10 i 72 zostały skrócone do pętli na Pilczycach. Na wyłączonym odcinku torowiska Pilczyce - Leśnica - Pilczyce co 7,5 minuty kursują zastępcze autobusy linii 710. W autobusach ważne są bilety kupione na tramwaje, standardowo jeżdżące na tej trasie.

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Kosmonautów, od poniedziałku, 11 września, tramwaje linii 3, 10 i 72 wrócą na trasę do Leśnicy. Kursy linii okresowej 710 zostaną zlikwidowane, natomiast kursy linii nocnej 253 nadal będą realizowane objazdem - ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej.

Reklama

Prace miały potrwać maksymalnie do 10 września, ale już widać, że to się nie uda. Ile jeszcze? Miasto nie podaje takiej informacji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości